پیشخوان خبر » عناوین خبری » ورزشی
کد خبر : 8289
شنبه - ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۸
اعتراف مدیرکل ورزش مازندران پس از 4 سال :

مازندران از وجود یک تیم خوب در لیگ برتر محروم است!

مازندران از وجود یک تیم خوب در لیگ برتر محروم است!

به گزارش تبری نیوز، در حالی که نزدیک به ۴ سال از فعالیت حبیب حسین زادگان به عنوان مدیرکل ورزش و جوانان مازندران می گذرد که وی به جای اعلام اخبار خوش از حضور پررنگ فوتبال استان در لیگ برتر از فقدان آن خبر می دهد .

به نقل از روابط عمومی این سازمان ، آیین تجلیل از پیشکسوتان دهه ۴۰ فوتبال استان که هر یک دارنده‌ دو عنوان قهرمانی در فوتبال کشور هستند، در هفته بزرگداشت فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای با حضور مدیرکل ورزش و جوانان برگزار شد.

ورود پیشکسوتان سپیدموی به محل برگزاری این آیین همراه با بهت و حیرت بود. همبازی‌هایی از سال‌های دور، سال‌ها دور از مستطیل سبز هیجان و امید، حالا همدیگر را زیر یک سقف می‌دیدند با کوله‌باری از افتخار و ستایش و بزرگی.

افتخارآفرینان فوتبال مازندران در این دیدار دوباره، چهره به چهره به یاد دوران ورزشی خود خاطره یادآوری کردند و سری از رضایت تکان دادند و به حبیب حسین‌زادگان، بانی این اتفاق دلنشین و خوشایند، درود فرستادند و از او برای سربلندی ورزش مازندران در سال‌های اخیر سپاس‌گزاری کردند.

حسین زادگان نیز با گرامی داشتن مقدم والامقامان فوتبال کشور، وجود آنان را نعمت ناتمام و ابدی ورزش استان و کشور دانست و گفت: پیشکسوتان ورزش با دنیایی از تجربه و آگاهی، بهترین مشاوران برای ورزشکاران فعلی ما هستند و توسعه و شکوفایی ورزش مازندران در گرو استفاده از نظرات و تجربیات آنان است.

وی با تأکید بر لزوم ارتباط مدیران ادارات ورزش شهرستان با پیشکسوتان، گفت: مشاوره گرفتن از این قشر با تجربه و حمایت از آنان باید در راس برنامه‌های مدیران باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران ضمن اذعان به ظرفیت عظیم ورزش و توانمندی بالای ورزشکاران مازندران در کشور، افزود: مازندران در بیشتر رشته‌های ورزشی به ویژه فوتبال، سرشار از بازیکنان مستعد و مطرح است، هرچند بنا به دلایلی این استان مستعد از وجود یک تیم خوب در لیگ برتر محروم است.

حسین‌زادگان پیشکسوتان ورزش را الگوی مناسب برای ورزشکاران نوجوان و جوان دانست و گفت: پیشکسوتان میراث‌دار اخلاق و منش پهلوانی‌اند، باید این اسوه‌های اخلاق و منش والا را به نسل جوان معرفی کرد.

حسین‌زادگان نامگذاری سال ۹۶ به سال توسعه اخلاق در ورزش و هفته‌ای به نام فرهنگ پهلوانی و زورخانه‌ای را بسط و گسترش انتقال مرام پهلوانی از نسل گذشته به نسل جدید برشمرد.

صحبت مدیرکل ورزش و جوانان مازندران با پیشکسوتان حاضر به لهجه شیرین مازندرانی در این آیین با استقبال و تشویق همراه بود، استقبال و تشویق کسانی که دل در گرو این خطه‌ سرسبز و آباد دارند و هوای آزادگی و افتخار آن را همیشه در سر می‌پرورانند.

حضور پیشکسوتان دهه ۴۰ فوتبال مازندران در عکسی دسته‌جمعی در قابی صمیمی به یادگار نشست.