به گزارش تبری نیوز از شهرستان ساری، سیده لیلا بهرامی ظهر امروز به مناسبت روز جهانی شیر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طبق پیشنهاد سازمان ملل از سال ۲۰۰۱ هر سال در اول ژوئن جشنی گرفته می‌شود تا اهمیت شیر به عنوان یک غذا در سطح جهان تاکید شود.

وی ادامه داد: امروزه شیر به عنوان غذای جهانی مدنظر است و یک فرآورده‌ کشاورزی با منشاء طبیعی و ارزش غذایی بالا و دارای اهمیت اقتصادی است.

رئیس انجمن مهندسی کیفیت غذا مازندران افزود: شیر یک محصول ضد سم است که برای شهرنشینان که تماس زیادی با دی‌اکسیدکربن، گوگرد، سرب و ریزگردها دارند مفید است.

سلیم‌بهرامی با بیان اینکه مصرف سرانه شیر یکی از معیارهای توسعه و پیشرفت فرهنگی جوامع مختلف است، گفت: مصرف سه لیوان شیر، یک کاسه ماست و ۴۰ گرم پنیر احتیاجات بدن را تامین می‌کند در حالی‌که سرانه مصرف شیر در کشورهای اروپایی ۳۵۰ کیلوگرم است.

وی ادامه داد: سرانه مصرف شیر در ایران کمتر از ۷۰ کیلوگرم است و یکی از راه‌های افزایش سرانه مصرف هدفمند کردن یارانه‌ها است.

رئیس انجمن مهندسی کیفیت غذا مازندران اظهار کرد: ایران به سایر کشورهای دنیا شیر و فرآورده‌های لبنی صادر می‌کند اما خود در مصرف سرانه لبنیات نسبت به برخی از کشورهای پیشرفته عقب است و طبق هدفگذاری که در سال ۱۴۰۴ شد سرانه مصرف شیر به ۱۷۰ کیلوگرم برای هر نفر خواهد رسید.

انتهای پیام/چ

لینک منبع