مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از راه اندازی خانه هلال در۱۳۱دهستان استان مازندران خبرداد.

به گزارش تبری نیوز، مجتبی اکبری در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری راه اندازی خانه‌های هلال و مدیریت بحران روستایی در ساری اظهار کرد: در راستای هم افزایی و تعامل می توان از افزایش خسارات بسیاری از حوادث و بحران‌ها جلوگیری کرد که راه اندازی خانه‌های هلال و مدیریت بحران روستایی به منظور ارتقای سطح آموزش‌های خودامدادی و دگرامدادی در مناطق روستایی می‌تواند برای رسیدن به اهداف مدنظر کمک کار باشد.

وی با اشاره به مختصات طبیعی، اقلیمی و محیطی مازندران خاطرنشان کرد: میزبانی از گردشگران با توجه به جذابیت‌های طبیعی، دستگاه‌های مسئول و ارائه دهنده خدمات این جمعیت را برآن داشت تا به منظور کاهش خسارات حوادث و سوانح مختلف با هدف ارتقای دانش مدیریت بحران، طرح خانه‌های هلال و مدیریت بحران روستایی را اجرایی کند و امضای این تفاهنمامه همکاری در راستای تحقق چنین هدفی است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران یاداورشد: توانمند سازی ساکنان مناطق روستایی حوزه‌های دانش، نگرش و مهارت از سیاست‌های جمعیت هلال احمر در قالب طرح خانه‌های هلال است.

اکبری افزود: در همین راستا با همکاری سازمان مدیریت بحران، پدافند و امور روستایی فاز نخست خانه های هلال در۱۳۱دهستان اجرایی می شود.

وی تصریح کرد:همزیستی و هم افزایی دستگاه‌های خدمت رسان منجر به بهره وری بشتر و آینده نگرانه می‌شود.

 

لینک منبع