جشن گلریزان برای آزادی ۴۰۰ زندانی جرائم غیرعمد و دیه مازندران دیشب در ساری برگزار شد.

به گزارش تبری نیوز، آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران در این مراسم با بیان اینکه کمک به نیازمندان در بیشتر آیات قرآنی سفارش شده است، گفت: بخشیدن مالی از خود کار سختی است و تنها کسانی که دیگران را عضوی از خود می‌دانند اقدام به این کار می‌کنند و با این کار به آرامش می‌رسند.

استاندار مازندران نیز با بیان اینکه بسیاری از زندانیان جرائم غیرعمد استان به دلایل سهوی وارد محاکم قضایی شده و انسان‌های باآبرویی هستند ،افزود: حمایت و کمک به زندانیان آبرومند از وظایف همه مسئولان است.

ربیع فلاح جلودار در این نشست ۱۰۰ میلیون تومان برای کمک به زندانیان جرائم غیرعمد مازندران اهدا کرد.

حجت الاسلام محمدعلی تقوی فرد رئیس‌کل دادگستری مازندران نیز هرگونه معامله باخدا را پرسود و بدون خسران اعلام و ابراز امیدواری کرد هیچ زندانی غیرعمدی در محاکم قضایی کشور و استان حبس نباشد.

محمد علی غمگسار دبیر ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند مازندران در این مراسم گفت: پارسال با همکاری خیران و نیکوکاران استان زمینه آزادی ۲۹۳ نفر با پرداخت ۸۰ میلیارد و ۸۶۰ میلیارد ریال فراهم شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۴۰۰ زندانی مالی و محکوم به دیه در زندانهای استان محبوس هستند، افزود: برای آزادی این زندانیان به ۹۰ میلیارد ریال بودجه نیاز است.

حضور تعدادی از کودکان برای کمک به زندانیان دیه استان و پرداخت مبلغی معادل ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان در این مراسم بر غنای جشن گلریزان افزوده بود.

لینک منبع