معاون متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران گفت که امسال ۴۲ هزار و ۵۳۴ دانش آموز مازندران در کنکور سراسری شرکت می کنند.

اسفندیار نظری عصر شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش مازندران مجموع دانش آموزان شرکت کننده در کنکور سال جاری کشور را بیش از ۹۲۹ هزار نفر اعلام کرد.
** محدودیت برای ورود به رشته تجربی
وی همچنین گفت که در سال تحصیلی جدید ورود به رشته تجربی از رشته های دیگر و از مدارس خاص مانند استعداد درخشان و نمونه دولتی امکان پذیر نیست.
نظری افزود : ولی دانش آموزان می توانند از رشته تجربی خارج و به رشته های ریاضی ، فنی و حرفه ای و کار و دانش تغییر رشته دهند .
وی همچنین از چند معیاری شدن انتخاب رشته در سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت : معیار قرار دادن معدل برای انتخاب رشته در سال های گذشته سبب نگرانی و دغدغه خانواده ها شده بود که با تدبیر وزارت آموزش و پرورش این مشکل رفع شده است.
نظری افزود : برای سال تحصیلی جدید علاوه بر شرط معدل ، نظر مشاور ، معلم ، والدین و دانش آموز هم در انتخاب رشته تحصیلی دخالت داده می شود.
معاون مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به افزوده شدن پایه دهم به مدارس متوسطه و اضافه شدن کتاب های جدید ، گفت : برای آشنایی معلمان در سطح متوسطه نظری ۱۷ دوره مجازی ، ۱۱ دوره تامین مدرس و ۶ دوره متمرکز کشوری و برای بخش فنی و حرفه ای هم ۱۳ دوره مجازی ، ۳۴ دوره تامین مدرس و ۳۱ دوره متمرکز کشوری برگزار خواهد شد .
معاون مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت : سیاست های آموزش و پرورش برای سال تحصلی جدید در پنج شاخص و ۱۶۷ راهکار در دستور کار قرار گرفته است .
وی اضافه کرد : این سیاست ها در سه هزار و ۹۴۷ مدرسه و برای بیش از ۵۳۰ هزار دانش آموز سراسر استان اجرایی می شود .
نظری اظهار داشت : بهسازی فضای مدارس ،فرصت های برابر آموزشی ، توسعه مشارکت های همه جانبه ، ارتقای توانمدسازی نیروی انسانی با تمرکز بر مدیران و برنامه محوری وتمرکز زدایی از شاخص های اصلی سیاست های کلی آموزش و پرورش استان مازندران در راستای طرح مهر است .

 

لینک منبع