فرمانده انتظامی استان از ثبت بیش از ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تردد طی سه روز گذشته در سطح استان خبر داد.

به گزارشتبری نیوز، سید محمود میرفیضی با اشاره به اینکه این استان به علت برخورداری از مواهب الهی کوه، دریا و جنگل، گفت: به علت توریستی بودن و دارا بودن آب و هوای مناسب در همه فصول سال شاهد حضور مسافران و در ایام تابستان با خیل عظیم مسافران از اقصی نقاط کشور مواجه است.

میرفیضی با اشاره به اینکه در ایام تابستان سال گذشته بیش از ۱۲۷ میلیون تردد به ثبت رسیده است، تصریح کرد: برابر آمار مراکز رسمی بیش از ۲۵ میلیون شب اقامت نیز طی این مدت در استان به ثبت رسیده است.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به پیش بینی ۱۰ درصدی افزایش سفرهای تابستانی در سال جاری، افزود: طرح تابستانه پلیس با هدف برقراری نظم، امنیت و آرامش در سواحل دریا، تفرجگاه ها، محورهای مواصلاتی و معابر دورنشهری به مرحله اجرا درآمد.

سردار میرفیضی با اشاره به تعطیلات عید سعید فطر و ورود چشمگیر مسافران از اقصی نقاط کشور به داخل استان از ثبت شش میلیون و ۲۰۰ هزار تردد و ثبت ورود ۳۴۵ هزار دستگاه خودرو به استان طی این مدت خبر داد.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به اینکه در ۶۴ نقطه بیش از ۱۰۰ طرح سالم سازی دریا راه اندازی شده است، افزود: ۱۲۰ شهرک ساحلی و ۱۰۹ تفرجگاه نیز در ایان ایام فعال بوده که نیروی انتظامی با همکاری دیگر دستگاه ها در حوزه نظم و امنیت ارائه خدمات می کند.

میرفیضی با اشاره به اینکه ۳۵۸ نقطه شنا ممنوع در سواحل دریا شناسایی شده به شهروندان و مسافران توصیه کرد تا برای استفاده از دریا به مناطق تعیین شده و طرح سالم سازی دریا مراجعه کنند.

وی از بکارگیری بیش از دو هزار ۵۰۰ نیرو در راستای برقراری نظم وامنیت در طرح تابستانه در سطح استان خبر داد و افزود: مردم مهم ترین نقش را در تولید امنیت دارند و باید با رعایت هنجارها و قوانین و مقررات، پلیس را در برقراری نظم و امنیت یاری کنند.

میرفیضی در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به وقوع برخی جرایم از جمله سرقت با توجه به حجم بالای مسافران در سواحل دریا و تفرجگاه ها، افزود: اغلب سرقت ها از سوی مجرمان غیربومی صورت می گیرد که در این خصوص ۳۷ درصد باند های سرقت که در سال گذشته شناسایی و متلاشی شدند، غیربومی بوده اند.

وی به مسافران و شهروندان توصیه کرد: با رعایت نکات ایمنی و توجه به هشدارهای پلیس و مراقبت از اموال خود از بروز جرم پیشگیری کنند و پلیس را در برقراری نظم و امنیت یاری کنند.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به اقدامات پلیس در راستای استاندارد سازی و تعالی رفتار کارکنان پلیس از اقتدار نرم پلیس در راستای حفظ و برقراری نظم و امنیت خبر داد و افزود: پلیس مقتدر با رویکرد جامعه محوری به دنبال حل مسائل و مشکلات امنیتی و اجتماعی با راهکار های اجتماعی است.

 

لینک منبع