فرماندار ساری گفت: ۲۴۵ پروژه نیمه کاری در شهرستان ساری وجود دارد.

به گزارشتبری نیوز، مجید حسین‌زادگان در جلسه شورای توسعه و برنامه‌ریزی شهرستان ساری، اظهار کرد: اولویت بودجه تملک و دارایی امسال تکمیل پروژه های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر در ساری ۲۴۵ پروژه نیمه کاره وجود دارد که تمام این پروژه ها متعلق به دولت های گذشته است.

فرماندار ساری خاطرنشان کرد: قانون برای سرعت بخشی تکمیل پروژه های نیمه تمام به ویژه در برنامه ششم واگذاری طرح ها به بخش خصوصی را پیشنهاد کرده و مدیران شهرستانی باید از این موقعیت استفاده کنند.

حسین زادگان یادآورشد: سال گذشته میزان اعتبار مصوب برای این شهرستان از محل اعتبار تملک و دارایی و سایر بندهای بودجه ای هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال بوده که ۶۰۰ میلیارد ریال آن اختصاص یافته است.

وی تصریح کرد: یک درصد از این اعتبار بر اساس قانون باید برای ساخت پایگاه و بسیج و ۸ درصد هم برای اجرای طرح هادی روستایی به بنیاد مسکن تخصیص داده شود.

حسین زادگان با اشاره به این نکته که ۱۰ درصد از اعتبار تملک و دارایی ساری در سال جاری برای اجرای طرح های آبرسانی در مناطق روستایی شهرستان تخصیص می یابد افزود: بر اساس قانون تکمیل پروژه های بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی از مهم‌ترین اولویت‌ها است.

فرماندار ساری با اشاره به اینکه در این شهرستان بر اساس نیاز شهرستانی تنها ۱۲ پروژه جدید اجرایی می‌شود، گفت: برای تکمیل این پروژه ها بر اساس سند موافقت نامه اصولی ۲ هزار و ۳۶۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز بوده که با اعتبار سنواتی این استان با تخصیص ۱۰۰ درصد حداقل حدود ۵ سال تکمیل این طرح‌ ها زمان می برد.

 

لینک منبع