دومین جشنواره گل و گیاه شهرستان محمودآباد برگزار می شود.

به گزارش تبری نیوز، حسین زراعتی معاون فرماندار محمودآباد در جلسه گل و گیاه که با حضور مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد برگزار شد، اظهار کرد: امسال با ورود اعتبارات بیشتر در بخش صنعت گل و گیاه و با نگاه کارشناسانه در راستای پیشرفت این صنعت تلاش بیشتری می‌کند.

وی تصریح کرد: در سطح شهرستان محمودآباد با استفاده از ظرفیت های گل و گیاه می توان پرورش زنبور عسل را به منظور ایجاد اشتغالزایی برای جوانان صورت داد.

معاون فرماندار محمودآباد با بیان اینکه کارها و ایده های مطرح شده و برنامه های اجرایی باید عملیاتی شوند، خاطرنشان کرد: با عملیاتی کردن کارها همانند سال گذشته در بخش های مختلف این صنعت می توان رتبه در کشور و استان به دست آوریم و این نیازمند همکاری تمام ارگان ها است.

زراعتی گفت: با جذب سرمایه گذار در بخش صنعت گل و گیاه می‌توان به اولویت مهم محمودآباد که ایجاد اشتغالزایی است جامه عمل پوشانده و با این کار بیکاری را ریشه کن کرد.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت خوب گل و گیاه و ارسال این محصولات به تهران از روستای وازیک محمودآباد موجب ترقی در این صنعت است و می توان با گسترش آن نمایشگاه های منطقه ای نیز برگزار کرد.

معاون فرماندار محمودآباد  از پیگیری کلاس ها و کارگاه های آموزشی درباره پرورش گل و گیاه خبر داد و گفت: در بحث فرهنگ سازی با کمک شهرداران و بخشداران محمودآباد و مشارکت های مردمی می توان گامی درست در راستای توسعه گل و گیاه برداشت و از این صنعت سود برد.

به گزارش تبری نیوز، مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد نیز از افتتاح دومین نمایشگاه گل و گیاه زینتی در این شهرستان خبر داد.

احمد صادقی نیز در این جلسه اظهار کرد: سال گذشته این نمایشگاه با بهترین شکل ممکن در محمودآباد با حضور استاندار مازندران افتتاح شد و این شهرستان در بخش گیاهان شاخه بریده مقام نخست را کسب کرد.

وی تصریح کرد: امسال برای دومین بار این نمایشگاه بر پا می‌شود تا این صنعت را بیش از پیش حمایت کرد و گامی مهم در راستای اشتغالزایی جوانان روستاها و شهر برداشت.

مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد خاطرنشان کرد: در راستای مطلوب تر شدن وضعیت صنعت گل و گیاهان زینتی از لحاظ تعداد تولید کنندگان، کمنیت و کیفیت تولید این مدیریت بر آن شد تا با معرفی بیشتر ظرفیت ها و توانمندی های موجود محمودآباد، جشنواره و نمایشگاه گل و گیاه زینتی را از سال ۹۵ به صورت سالانه برگزار کند.

صادقی گفت: این نمایشگاه با بیش از ۶۵۰ نفر بهره بردار و نگاه ویژه به بخش گل های شاخه بریده در صنعت گل و گیاه زینتی برای افتتاح نمایشگاه در حال برنامه ریزی است.

مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد در پایان گفت: زمان برگزاری این نمایشگاه از بیستم تا بیست و پنجم شهریور ماه امسال است که امیدواریم با تلاش تمام مسئولان همانند سال گذشته برگزار شود.

 

لینک منبع