نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: نیروگاه ۴۶۰مگاواتی برق نوشهر سال ۹۸ به اتمام می رسد.

به گزارشتبری نیوز؛ قاسم احمدی‌لاشکی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کار عملیاتی نیروگاه ۴۶۰ مگاواتی در حال انجام است، اظهار کرد: نسبت به ۵ ماه گذشته، از لحاظ سازه، این نیروگاه به پیشرفت ۲۱ درصدی رسید.

وی با بیان اینکه بسیاری از دستگاه‌های این نیروگاه حمل شده است، تصریح کرد: بخشی از قطعات آن مانند توربین‌ها باید از کره‌جنوبی خریداری و در جای مناسب خود نصب شود.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این نیروگاه بر اساس محاسبات باید در تیرماه سال ۹۸ تکمیل و به بهره‌برداری برسد، خاطرنشان کرد: به دنبال آن هستیم تا بخشی از برق ۴۶۰ مگاواتی را وارد مدار کنیم تا در صورت قطعی برق همانند امسال، مشکلی به وجود نیاید.

احمدی با بیان اینکه در زمان قطعی برق امسال از نیروگاه ۲۵ مگاواتی متحرک برق مورد نیاز تامین شد، گفت: بر اساس وعده تکنسین‌های این طرح ۳۰۷ مگاوات برق در سال آینده وارد مدار می‌شود.

وی افزود: در شهریور و مهرماه امسال از این طرح بار دیگر بازدید می‌کنم و دستگاه از سوی شرکت ایتالیایی نصب می‌شود.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس با اشاره به اینکه نیروگاه زباله‌سوز در مرحله عملیاتی مناسبی قرار دارد،  خاطرنشان کرد: دفتر مقام معظم رهبری برای این پروژه اعتبار ویژه‌ای گذاشت که از این نهاد تشکر می‌شود.

وی با بیان اینکه بخشی از اعتبار این پروژه از سوی دولت تامین می‌شود، یادآور شد: یک و نیم میلیارد تومان نیز از سوی نماینده مجلس جذب و تخصیص داده شد.

احمدی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در بخش بهداشت و درمان سه شهرستان نوشهر، چالوس و کلاردشت اقدام‌های مناسبی انجام شده است، تصریح کرد: در بیمارستان آیت‌الله طالقانی چالوس بخش آنکولوژی برای تشخیص بیماری سرطان امکان‌پذیر شد.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مرکز پزشکی هسته‌ای نیز در این منطقه افتتاح شد، اظهار کرد: راه‌اندازی بخش قلب، آنژیوگرافی و جراحی بیمارستان آیت الله طالقانی نیز مراحل پایانی خود را طی می‌کند.

احمدی با بیان اینکه بیماستان ۳۲ تختخوابی امام رضا (ع) چالوس نیز زیرنظر فرماندهی بهداری سپاه پاسداران افتتاح شد، افزود: در این بیمارستان بخش های آی.سی.یو و سی.سی.یو هم راه‌اندازی می‌شود و همچنین مرکز هتلینگ بیمارستان تامین اجتماعی چالوس نیز در حال آماده سازی است و دستگاه سی تی اسکن نیز برای این مرکز درمانی درخواست داده شد.

وی افزود: دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای خرید این دستگاه هزینه پرداخت شد و قرار است به یاد زنده یاد دکتر محمد صادق زندی نامگذاری شده و به افتتاح و بهره‌برداری برسد.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس با بیان اینکه همچنین یک دستگاه رادیولوژی دیجیتال به بیمارستان نوشهر اختصاص یافت، اظهار کرددستگاه «ماموگرافی» نیز برای بیمارستان تأمین اجتماعی چالوس خریداری می‌شود و برای ساخت اورژانس بیمارستان شهید بهشتی نوشهر که اسکلت آن آماده است با وزیر بهداشت و درمان دیداری صورت می‌گیرد.

 

لینک منبع