به گزارش تبری نیوز، در حالی که نزدیک به ۴ سال از فعالیت حبیب حسین زادگان به عنوان مدیرکل ورزش و جوانان مازندران می گذرد که وی به جای اعلام اخبار خوش از حضور پررنگ فوتبال استان در لیگ برتر از فقدان آن خبر می دهد .

به نقل از روابط عمومی این سازمان ، آیین تجلیل از پیشکسوتان دهه ۴۰ فوتبال استان که هر یک دارنده‌ دو عنوان قهرمانی در فوتبال کشور هستند، در هفته بزرگداشت فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای با حضور مدیرکل ورزش و جوانان برگزار شد.

ورود پیشکسوتان سپیدموی به محل برگزاری این آیین همراه با بهت و حیرت بود. همبازی‌هایی از سال‌های دور، سال‌ها دور از مستطیل سبز هیجان و امید، حالا همدیگر را زیر یک سقف می‌دیدند با کوله‌باری از افتخار و ستایش و بزرگی.

افتخارآفرینان فوتبال مازندران در این دیدار دوباره، چهره به چهره به یاد دوران ورزشی خود خاطره یادآوری کردند و سری از رضایت تکان دادند و به حبیب حسین‌زادگان، بانی این اتفاق دلنشین و خوشایند، درود فرستادند و از او برای سربلندی ورزش مازندران در سال‌های اخیر سپاس‌گزاری کردند.

حسین زادگان نیز با گرامی داشتن مقدم والامقامان فوتبال کشور، وجود آنان را نعمت ناتمام و ابدی ورزش استان و کشور دانست و گفت: پیشکسوتان ورزش با دنیایی از تجربه و آگاهی، بهترین مشاوران برای ورزشکاران فعلی ما هستند و توسعه و شکوفایی ورزش مازندران در گرو استفاده از نظرات و تجربیات آنان است.

وی با تأکید بر لزوم ارتباط مدیران ادارات ورزش شهرستان با پیشکسوتان، گفت: مشاوره گرفتن از این قشر با تجربه و حمایت از آنان باید در راس برنامه‌های مدیران باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران ضمن اذعان به ظرفیت عظیم ورزش و توانمندی بالای ورزشکاران مازندران در کشور، افزود: مازندران در بیشتر رشته‌های ورزشی به ویژه فوتبال، سرشار از بازیکنان مستعد و مطرح است، هرچند بنا به دلایلی این استان مستعد از وجود یک تیم خوب در لیگ برتر محروم است.

حسین‌زادگان پیشکسوتان ورزش را الگوی مناسب برای ورزشکاران نوجوان و جوان دانست و گفت: پیشکسوتان میراث‌دار اخلاق و منش پهلوانی‌اند، باید این اسوه‌های اخلاق و منش والا را به نسل جوان معرفی کرد.

حسین‌زادگان نامگذاری سال ۹۶ به سال توسعه اخلاق در ورزش و هفته‌ای به نام فرهنگ پهلوانی و زورخانه‌ای را بسط و گسترش انتقال مرام پهلوانی از نسل گذشته به نسل جدید برشمرد.

صحبت مدیرکل ورزش و جوانان مازندران با پیشکسوتان حاضر به لهجه شیرین مازندرانی در این آیین با استقبال و تشویق همراه بود، استقبال و تشویق کسانی که دل در گرو این خطه‌ سرسبز و آباد دارند و هوای آزادگی و افتخار آن را همیشه در سر می‌پرورانند.

حضور پیشکسوتان دهه ۴۰ فوتبال مازندران در عکسی دسته‌جمعی در قابی صمیمی به یادگار نشست.