مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت : طی ۳ ماهه امسال تعداد ۱۵۹ نفر بر اثر تصادفات رانندگی در مازندران جان باختند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش تبری نیوز ، علی عباسی امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: سه  ماهه امسال تعداد ۱۵۹ نفر  شامل۱۱۷ مرد و مابقی زن بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد افزایش داشت.

وی با بیان اینکه در تمامی محورها به جزو محور برون شهری شاهد افزایش  آمار بودیم، تصریح کرد: جاده‌های برون شهری با ۱۰۹ مورد با افزایش ۲۵ درصدی و پس از آن به‌ترتیب محور درون شهری با ۴۴ و راه روستایی با ۶ مورد فوتی ناشی از تصادف در آن به ثبت رسید.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران تصریح کرد: براساس این گزارش، بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان‌های ساری، میاندورود با ۲۹،  بابل با ۲۱ و آمل با ۱۹ مورد بیشترین و فریدونکنار تنها شهر بدون فوتی گزارش شده است.

این مسؤول درباره تفکیک وضعیت متوفی، افزود:در زمان وقوع تصادف ۴۴نفر از افراد عابران پیاده،  ۴۲نفر سرنشین، ۳۶ نفر راننده، ۳۴نفر موتورسوار و سه مورد هم دوچرخه‌سوار فوتی به ثبت  رسیده است.

عباسی با اشاره به اینکه صرفاً آمار مصدومانی که به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می‌شود در این سازمان ثبت شده است، گفت: در سه ماه امسال ۳هزار و ۷۷۵ نفر مصدوم حوادث رانندگی به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲درصد کاهش داشت.

وی در پایان یادآور شد :دستگاه‌های اجرایی استان می‌توانند در امر فرهنگ‌سازی با استفاده از آمارهای پزشکی قانونی با برنامه‌ریزی پیشگیرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم در زمینه کاهش آمار کشته‌ها و مصدومان در حوادث رانندگی مؤثر باشند.

 

لینک منبع