مهم‌ترین حوادث مازندران در روز چهارشنبه ۹ مهر ماه سال ۹۹ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

دستگیری سارق اماکن خصوصی و ساختمان‌های نیمه کاره

سرهنگ سیدموسی حسینی جانشین فرمانده انتظامی مازندران گفت: در پی وقوع یک فقره سرقت منزل در حوزه اسحفاظی بندپی شرقی، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی آن شهرستان قرار گرفت.

او افزود: در اجرای این ماموریت، ماموران پاسگاه انتظامی سجادرود با انجام اقدام ات اطلاعاتی و بررسی‌های همه جانبه، سارق را شناسایی کردند.

سرهنگ حسینی گفت: پس از هماهنگی‌های قضائی، متهم در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و در بازجویی‌های به عمل آمده تاکنون به ۳۰ فقره سرقت از ساختمان‌های نیمه کاره، انباری باغات و مزارع کشاوری و اماکن خصوصی این شهرستان اعتراف کرد.

کشف ۲ تن چوب جنگلی قاچاق در تنکابن

سرهنگ محمدصادق شاه نظری فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن گفت: در پی کسب خبری مبنی بر برداشت غیر مجاز چوب از جنگ‌های این شهرستان، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.

او افزود: ماموران کلانتری نشتارود با بررسی‌های همه جانبه و تحقیقات پلیسی متهم را شناسایی کردند.

سرهنگ شاه نظری گفت: در عملیاتی غافلگیرانه متهم در حین حمل چوب با یک خودروی وانت نیسان دستگیر و در بازرسی از خودروی وی ۲ تن چوب جنگلی کشف شد.

او ارزش چوب‌های قاچاق کشف شده را بیش از ۱۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: محصولات قاچاق کشف شده به اداره منابع طبیعی شهرستان تحویل و متهم نیز پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

کشف ۱۲ فقره سرقت در  قائم شهر

سرهنگ مهدی خادمی فرمانده انتظامی شهرستان قائم شهر گفت: ماموران انتظامی این شهرستان به منظور برقراری نظم و امنیت عمومی و برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در این شهرستان به اجرا در آمد.

او افزود: در این طرح که به مدت یک روز در این شهرستان به اجرا درآمد، ماموران پس از انجام اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی و دستگیری ۸ سارق حرفه‌ای در این شهرستان شدند.

سرهنگ خادمی با بیان این که متهمان در بازجویی‌های به عمل آمده به ۱۲ فقره سرقت در این شهرستان اعتراف کردند، گفت: در این عملیات همچنین از ۲۰ واحد صنفی نیز بازدید شد که ۲ واحد صنفی متخلف پلمب شد و به ۳ واحد صنفی نیز اخطار پلمب داده شد.

او از دستگیری ۱۹ متهم تحت تعقیب مرجع قضائی در این عملیات نیز خبر داد و افزود: از دیگر دستاورد‌های این طرح توقیف ۱۰ موتورسیکلت متخلف و کشف ۴ دستگاه موتورسیکلت سرقتی بوده است.

سارق سیم و کابل برق در بهشهر دستگیر شد

سرهنگ حسن عنایتی گنجی فرمانده انتظامی شهرستان بهشهر گفت: درپی وقوع چندین فقره سرقت سیم و کابل برق از شبکه‌های توزیع برق در در این شهرستان، موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

او افزود: ماموران با بررسی ها‌ی همه جانبه و اقدامات اطلاعاتی سارق را در حین سرقت شناسایی و دستگیر کردند.

سرهنگ عنایتی گفت: متهم در بازجویی‌های به عمل آمده تاکنون به ۱۶ فقره سرقت سیم و کابل برق از شبکه‌های توزیع در این شهرستان اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.