به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام قنبرعلی احمدی امام جمعه نور بعدازظهر پنجشنبه در مراسم افتتاح دفتر انجمن کوراش استان مازندران، ورزش را یکی از مصادیق اقتدار و عزت اسلام و جمهوری اسلامی ایران بیان کرد و گفت: عزت و سربلندی در سایه روح بزرگ و سلامت جسم تحقق پیدا می‌کند.

این مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: از فرهنگ عاشورا می‌آموزیم که انسان باید دارای روح متعالی باشد، آن چنان که سید الشهدا برای عزت آفرینی و زنده نگه داشتن اسلام، روح متعالی خود را در رویایی با دشمن توانست به صحنه بیاورد.

وی افزود: از سوی دیگر ایران اسلامی نیز در سایه تمدن و پیشینه خود، از اولین ملت‌هایی بود که اسلام را پذیرفت و این عزت و سربلندی را ارج نهادند و در کانون این تمدن، اقتدار، عظمت و بالندگی در سایه نیرومند بودن روح و جسم تحقق پیدا کرده است.

علی اکبر بهادری رئیس انجمن کوراش استان مازندران نیز در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه یکی از دلایل اصلی استقرار دفتر انجمن کوراش استان مازندران در شهرستان نور، ارتباط و دسترسی آسان‌تر ورزشکاران، داوران و مربیان مرتبط با این انجمن از سمت غرب و شرق استان بیان کرد و گفت: وجود قهرمانان بین المللی در این شهرستان همچون ابراهیم قجر قهرمان و نایب قهرمان جهان، امیرحسین قجردارنده مدال برنز کاتاکوراش المپیک هنرهای رزمی، محسن رستمی داور و دارنده مدال برنز مسابقات کوراش ساحلی جهان، امیرعباس رنجکش دیگر داور بین المللی از دیگر عوامل استقرار این دفتر در شهرستان نور بوده است.

رئیس انجمن کوراش استان مازندران با قددانی ویژه از رضا نصیرنژاد، رئیس انجمن کوراش ایران گفت: وی کمک‌های بزرگی برای افتتاح این دفتر به ما کردند و با اعتماد ایشان، انجمن کوراش استان مازندران راه اندازی شد.

دومین لیگ برتر کوراش مازندران برگزار می‌شود

همچنین محسن رستمی رئیس کمیته داوران انجمن کوراش استان مازندران نیز در گفتگو با خبرنگار مهر از برگزاری دومین دوره لیگ برتر کوراش استان مازندران در آبان ماه سال جاری به میزبانی شهرستان نور خبر داد.

وی اضافه کرد: با اخذ مجوزات لازم از ستاد ملی مبارزه با کرونا و ارسال درخواست از سوی انجمن کوراش استان مازندران به انجمن کوراش ایران، پیگیری‌های لازم توسط رئیس انجمن کوراش جمهوری اسلامی ایران جهت برگزاری لیگ ساحلی در شهرستان نور انجام شد.

رستمی خاطرنشان کرد: دفتر رسمی انجمن کوراش استان مازندران زیر نظر هیئت ووشو استان برای نخستین بار در شهرستان نور افتتاح و شروع به فعالیت کرده است.

وی همچنین اضافه کرد: شهرستان نور در سال‌های اخیر قهرمانان و مدال آوران زیادی را پرورش داده که در مسابقات جهانی، بین المللی و کشوری موفق به کسب عناوین برتر جهانی و آسیایی شدند که از جمله می‌توان به ابراهیم قجر، امیرحسین قجر محسن رستمی و امیرعباس رنجکش و … اشاره کرد.

رئیس کمیته داوران انجمن کوراش استان مازندران از پیشرفت ۷۰ درصدی خانه جودو شهرستان نور خبر داد و گفت: برای اتمام این پروژه نیازمند همیاری و حمایت مسئولان هستیم که تاکنون علیرغم درخواست‌ها و پیگیری‌های انجام شده، پاسخی از مسئولان دریافت نکردیم.

گفتنی است علاوه بر افتتاح این دفتر رقیه صفری، محمد رحمتی، فرنام فخاری، حسین فرد ملک محمدی، علی نائیج پور به عنوان هیئت رئیسه انجمن کوراش استان مازندران معرفی شدند. همچنین هدی نقیبی به عنوان نایب رئیس، شقایق توکلی دبیر، همایون حمزه‌ای مسئول امور فرهنگی، جلال محمدی مدیر امور رسانه‌ای و فرشید اسدی نیز رئیس کمیته ساحلی کوراش استان انتخاب و معرفی شدند.