به گزارش خبرنگار مهر، احمد حسین زادگان بعدازظهر پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان در بابلسر با اشاره به سفر دکتر قالیباف رئیس مجلس به استان بیان کرد: با توجه به علاقه‌ای که دکتر قالیباف به استان مازندران دارد با انتقال صحیح موارد به ایشان امیدواریم شاهد رفع موانع در منطقه باشیم.

حسین زادگان ضمن تاکید بر اینکه اقتصاد دریا محور مورد توجه بوده، تصریح کرد: علیرغم محدودیت‌هایی که وجود دارد توانستیم با توسعه زیرساخت‌های بنادر و تعاملات با کشورهای اوراسیا و منطقه سی آی اس گام مؤثری برداریم که زمینه توسعه صادرات و رونق اقتصاد را به همراه دارد.

وی با ورود به بحث منطقه آزاد در استان مازندران ادامه داد: تنها استان ساحلی که منطقه آزاد ندارد، مازندران است و باید هدفگذاری مناسبی برای بهره گیری از تمام ظرفیت‌های مغفول مانده استان صورت گیرد.

استاندار مازندران با عنوان اینکه درحال تجربه شرایط سختی هستیم، اشاره کرد: نقد منصفانه را پذیرا و بی انصافی را نمی‌پذیریم زیرا اعتبارات امروز ما قابل قیاس با اعتبارات ۱۰ سال گذشته نیست و با این حال در چنین شرایطی ما کار می‌کنیم.

حسین زادگان خاطرنشان کرد: بیشتر از اختیاراتمان در مقابله با کرونا ورود و سعی کردیم با خسارت کم با کرونا مقابله کنیم و باید با کمک یکدیگر منطقی و معمول در جهت پیشگیری و مقابله با کرونا قدم برداریم و نمی‌شود بر اساس جریانات فضای مجازی راه‌های مواصلاتی استان را ببندیم و بازگشایی کنیم.

وی در اخر بیان کرد: بیش از ۱۴۰ نقطه برای ایجاد اسکله تفریحی و گردشگری در مازندران طراحی و بیش از ۷۰ مجوز صادر و در مجموع ۸۵ درصد از سواحل مازندران آزادسازی شد.

اسماعیل حسن زاده فرماندار بابلسر نیز در جلسه شورای اداری استان مازندران ضمن تاکید بر نظارت و بازرسی با استقرار شش اکیپ در بابلسر اظهار کرد: از بهمن سال گذشته ۹ هزار و ۴۳۱ مورد بازرسی در بابلسر صورت گرفت.

حسن زاده با بیان اینکه ۲۹۵ تبلت و تلفن همراه به دانش آموزان تحویل داده شد، تصریح کرد: ۲۱۰ نفر از آموزش و پرورش به بانک برای دریافت وام معرفی شدند.

وی گریزی به مشاغل آسیب دیده از کرونا در بابلسر زد و گفت: هزار و ۳۱ مورد در بابلسر ثبت نام صورت گرفت که ۶۷۰ مورد با اعتبار ۱۲۴ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند.

نماینده عالی دولت در شهرستان بابلسر با اشاره به راه اندازی دو واحد راکد و یک واحد تعطیل شده در شهرستان ادامه داد: ۱۳۳ واحد تولیدی در بابلسر فعالیت دارند و ۱۷ تولیدی به دلال گوناگون فعالیتشان راکد است.