حسنی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه واحد‌های اقامتی و گردشگری استان در ماه‌های اسفند پارسال و فروردین و اردیبهشت امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بود، گفت: ۵۳۲ میلیارد ریال در این مدت به بخش گردشگری مازندران خسارت وارد شد.

او به کاهش ۵۱ درصدی اقامت در استان از یکم خرداد امسال تا ۳۱ شهریور اشاره کرد و افزود: درآمد واحد‌های اقامتی و گردشگری استان پس از بازگشایی نیز به دلیل نداشتن اقامت مسافران و گردشگران داخلی و خارجی کاهش یافت.

حسنی گفت: امیدواریم با ترویج سفر هوشمندانه و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در مراکز اقامتی و پذیرایی اعتماد عمومی به تاسیسات گردشگری استان جلب شود.
او از توسعه اقتصادی روستا‌ها با رونق بوم گردی یا گردشگری روستایی خبر داد و افزود: ۲۱۱ اقامتگاه بوم گردی هم اکنون در استان فعال است.
معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: برای توسعه گردشگری روستایی جامعه حرفه‌ای اقامتگاه‌های بوم گردی با عنوان اعضای هیت موسس تشکیل شد تا در دوران کرونایی با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از مسافران و گردشگران میزبانی کنند.
او از برگزاری دوره آموزشی این هفته در بخش گردشگری خبر داد و گفت:۱۸ دوره آموزشی برای مدیران تاسیسات گردشگری و اقامتگاه‌های بومگردی و راهنمایان گردشگران برگزار شد.
معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران افزود: این دوره آموزشی در زمینه مدیریت بحران گردشگری در روز‌های کرونایی است تا سرمایه گذاران بخش گردشگری از دوران سخت کرونایی با کمترین آسیب عبور کنند.