علی‌رضا سعدی‌پور مدیرکل آموزش وپرورش مازندران گفت: در کنکور سراسری امسال ۱۷۸۲ داوطلب مازندرانی در گروه‌های آزمایشی مختلف رتبه زیر دو هزار کسب کردند.
او افزود: در کنکور پارسال، یک دانش‌آموز استان رتبه زیر ۱۰ را به دست آورد و امسال این عدد به سه نفر رسید که شامل رتبه ۲ علوم انسانی، رتبه ۶ علوم ریاضی و رتبه ۱۰ علوم تجربی بوده است. ۲۶ دانش‌آموز مازندرانی هم به مرحله نهایی المپیاد علمی کشوری راه یافتند.
سعدی پور گفت: در زمینه توزیع تجهیزات هنرستانی، ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تجهیزات هنرستانی در این هفته در استان بین شهرستان‌ها و مناطق توزیع شد که پس از استان قم در توزیع تجهیزات در رتبه دوم کشور قرار داریم.
او افزود: ۱۷ درصد دانش‌آموزان مازندران در مدارس حضور می‌یابند که بالاترین میزان حضور مربوط به بندپی غربی با ۵۷ درصد و پایین‌ترین آن مربوط به شهرستان‌های نور و رامسر با ۳ و ۲ درصد است.حضور دانش‌آموزان شهرستان ساری نیز ۷ درصد است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران به پویش هم‌کلاسی مهربان برای تهیه گوشی هوشمند برای ۴۰ هزار دانش‌آموز فاقد این ابزار آموزشی اشاره کرده و گفت:۸ هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز زیر پوشش کمیته امداد و۲ هزار و ۳۰۰ نفر نیز تحت پوشش بهزیستی در اولویت تهیه گوشی و تبلت قرار دارند.

مدیرکل آموزش ‌و پرورش مازندران گفت: ۲ هزار  تبلت و گوشی هوشمند تاکنون در اختیار دانش‌آموزان نیازمند قرار گرفته است.